fbpx

Co Češi nakupují v době koronaviru na internetu

Koronavirová pandemie má na většinu podnikatelů negativní vliv. Najdou se ale i šťastlivci, kterým naopak tržby vzrostly rapidním tempem. Podívejte se na oblasti a konkrétní produkty v e-commerce, které zaznamenaly ekonomický růst.

Heureka udělala meziroční srovnání prodejů eshopů. Níže můžete vidět výsledná čísla, která ukazují, jaké produkty za měsíc březen zaznamenaly největší nárůst.

 Zdroj obr. : Freepik.com

50 – 60 % nárůst

↑ Bílé zboží

↑ Dětské zboží

↑ Dům a zahrada

↑ Filmy, knihy, hry – Konzole, gamepady

↑ Potraviny a nápoje

↑ Kosmetika a zdraví – léky a doplňky na podporu imunity

100 –  895% nárůst

↑ Elektronika – související s prací z domu – notebooky, multifunkční zařízení, tiskárny

(pokles zaznamenán u ostatní elektroniky)

400% nárůst

↑ 3D tiskárny – související s tiskem 3D respirátorů

110% nárůst

↑ Hobby a sport – vybavení pro domácí cvičení –  fitness nářadí, bežecké pásy, cyklotrenažery (pokles zaznamenán pouze u venkovního vybavení)

40% nárůst

↑ Krmiva pro psy a kočky

Dle Heureka Business má koronavirus spíše pozitivní vliv na e-commerce. V grafech níže můžete vidět konkrétní TOP produkty, které si v karanténě kupujeme. Mezi největší extrémy určitě patří roušky a respirátory, u kterých se meziroční nárůst pohybuje v řádech desítek tisíc procent.

Graf 1: Meziroční srovnání prodeje eshopů dle Heureka Business

Hospody jsou zavřené, a tak není překvapením, že si lidé kupují výčepní zařízení. Dále je potřeba zabavit děti, a proto se zvýšil prodej papírenského zboží. Také teď trávíme hodně času doma a s tím je spojený i větší nepořádek, tudíž potřebujeme více čistících prostředků.

Graf 2: Meziroční srovnání prodeje eshopů dle Heureka Business

Zahraniční vývoj e-commerce

Zajímá vás jak působí koronavirus na online podnikání v zahraničí? Překvapením je, že má úplně stejný vývoj jako u nás v ČR. Lidé nakupují stejné věci, které rapidně meziročně vzrosly o stovky procent.

Věříme, že jsme vám tímto článkem zlepšili náladu. Protože koronakrize rozhodně nezpůsobí všem firmám krach v podnikání. A pokud patříte k firmám, kterým tržby nevzrostly o stovky procent? Kontaktujte nás a my vám rádi zdarma poradíme, jak koronakrizi přežít.

Tým AZ TRADE AGENCY

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *